Sălăjeanca Adina Făzăcaș, pe podium la Aiud Green Run

Tot mai mulți sălăjeni practică atletismul din pasiune și este foarte bine. Zilele trecute, sălăjeanca Adina Făzăcaș, o pasionată de alergare, soție și mamă, iubitoare de natură, s-a clasat pe locul III la semimaraton, cursă de 21 de kilometri în cadrul Aiud Green Run by DP World. Adina a alergat cei 21 de kilometri în mai puțin de două ore. Evenimentul a fost organizat de Primăria și Consiliul Local Aiud, împreună cu Asociația Dr. Brendus Gyula Egyesület, în data de 14 septembrie. Aiud Green Run by DP World nu este doar un simplu eveniment sportiv. Organizatorii și-au propus să promoveze un stil de viață sănătos și ecologic, încurajând participanții să își testeze limitele și să se bucure de frumusețea naturii în timp ce aleargă. Unul dintre punctele forte ale evenimentului a fost traseul Semimaratonului, care a trecut prin păduri transilvănene sălbatice, oferind astfel o experiență unică pentru alergători.

Sursa foto: Adina Făzăcaș

2 Thoughts to “Sălăjeanca Adina Făzăcaș, pe podium la Aiud Green Run”

1. […] Egyesület, în data de 14 septembrie. Aiud Green Run by DP World nu este… Articolul Sălăjeanca Adina Făzăcaș, pe podium la Aiud Green Run apare prima dată în Magazin Sălăjean. Citeste mai […]